Vort medlemstal.

Det er umådelig vigtigt, at vi i et mindre lokalsamfund som Bindslev står sammen om udviklingen. Vi har i BHE flere ting i støbeskeen, og netop her kan vi vise, at vi vil noget med vor by og vor egn. Sammenhold gør stærk, og des flere, der bakker op - og det gælder både virksomheder og borgere - des stærkere står vi udadtil.
Det årlige medlemskontingent er 1600 kr. + moms. Som det kan ses nedenstående, er medlemstallet for erhvervsmedlemmer her i 2018 på 38 medlemmer. Flere må meget gerne komme til !

Antallet af borgermedlemmer er pt (2018) 275, men også her kan vi selvfølgelig blive endnu flere. Det er blot at henvende sig til et af bestyrelsesmedlemmerne, eller at indbetale kontingentbeløbet, 75kr. - 150 kr. pr. husstand (forhøjelsen er vedtaget på generalforsamlingen i marts 2016) på BHE.s konto i Jyske Bank 7365 800700-7.

 

 

AM-Totalbyg Anders Mikkelsen Mogensbækvej 20 9881 Bindslev 98938197 mail@am-totalbyg.dk
Arkitekt Iver Frederiksen Ågade 2 9881 Bindslev 98938616 iver@iverrf.dk
Aut. El-installatør Jens Lauritsen APS Stenderupvej 22 9870 Sindal 98975900 elinst.jens@gmail.com
Auto-Hansen Gunnar Hansen Sønderbro 10 9881 Bindslev 98938777 Auto.hansen@mail.dk
Basen Anne Mette Tellefsen Nørrebro 3 9881 Bindslev 96215051

amt@pmu.dk

Bindslev Ny Smedie og VVS

Flemming Sørensen Teglværksvej 6 9881 Bindslev 98938799 mail@bindslevnysmedie.dk
Bindslev Produkthandel Dorthe Andersen Stensbækvej 5 9881 Bindslev 98938822 produkthandel@mail.dk
Bindslev Tømrer og Snedkerforretning Evald og Rune Jensen Teglværksvej 4 9881 Bindslev 98938611 Bts.bindslev@firma.tele.dk
Bindslev Hotel & Restaurant Søren og Andreas Nørrebro 15 9881 Bindslev 98938025 info@bindslev-hotel.dk
Borch Skilte Morten Borch Sellebjergvej 17 9881 Bindslev 98938862 borchskilte@live.dk
BV Kloak ApS Leo Stubben Jerupvej 757 9870 Sindal 32259828 bv.kloak@gmail.com
Bygma Bindslev Arne Møller Industrivej 1 9881 Bindslev 98938333 armo@bygma.dk
Café Tannisbugt Mette Abildgaard   Stadionallé 7  9881  Bindslev  98938981  info@cafetannisbugt.dk
Fynnes Brolægning Kim Poulsen Hejselbækvej 1 9881 Bindslev 27632678  fynnekim@gmail.com
Daglig Brugsen Klaus Kold Vesterbro 9 9881 Bindslev 98938016 07027@coop.dk
Erik Lytzen A/S  Dorte Andersen Barfoedsvej 2 9800 Hjørring 65998000 Lytzen@lytzen.dk
Galleri Tronsmark Jytte Meier Hirtshalsvej 11 9881 Bindslev 31252403 jyttemeier@post.tele.dk
Helle's Fod og Hudpleje Helle Jensen Nørrebro 12 9881 Bindslev 61605165 hellesfodoghudpleje@hotmail.com
Hårmagi Gitte Lassen Nørrebro 11 9881 Bindslev 98938400 Lynggaard6@mail.dk
IJ Rengøring Ib Jepsen Bindslevvej 57 9881 Bindslev 98938466 ijrengoring@gmail.com
Janus Totalservice Jan Jacobsen Ågade 19 9881 Bindslev 20461678 jan@janus-total.dk
Jyske Bank A/S   Nørregade 8 9870 Sindal 96568888 sindal@jyskebank.dk
Klippehjørnet Johnny Brink Vesterbro 1 9881 Bindslev 98937090 Johnnybrink@me.com
Listefabrikken I.C. A/S Lars Christensen Industrivej 2 9881 Bindslev 98938277 info@listefabrikken.dk
LJ-Byg Leif Jensen Havevej 7 9881 Bindslev 98938427 ljbyg@nrdc.dk
Min Købmand Karlo Thomsen Sønderbro 12 9881 Bindslev 98938044 0717520@minkobmand.dk
Multilak A/S Lasse Malmgaard Teglværksvej 1B-5 9881 Bindslev 98938788 lasse@multilak.dk
Nordjyske Bank Klaus Christensen Nørregade 2 9870 Sindal 98935400 Sindal@nordjyskebank.dk
Nordjyske Medier Martin Nielsen Østergade 8 9870 Sindal 98936200 Sindalavis@nordjyske.dk
NorJet ApS Thorkild Holt Nielsen Sellebjergvej 21 9881 Bindslev 21673343 thorkildn@jubii.dk
Sindaltrappen Brian Jensen Vinkelvej 2-4 9870 Sindal 61308029 mail@sindaltrappen.dk
Skomagasinet Anna Marie Frederiksen Nørrebro 9 9881 Bindslev 98938037 amfskomagasinet@mail.dk
Skorstensfejer  Flemming Nielsen Vesterbro 11 9881 Bindslev 98931094 flemmingskorstensfejer@gmail.com
             
Tandlæge Nathalie Jabbour Vesterbro 12 9881 Bindslev 98938322 natalistath@gmail.com
Tømrermester Søren G. Pedersen Parkvej 35 9881 Bindslev 51988805  
Tømrermester Tommy Sproegel Hejselbækvej 30 9881 Bindslev 98938753 Tommysproegel@mail.dk
Top Food A/S Inge Christensen Sønderbro 21 9881 Bindslev 98938411 inge@topfood.dk
HT Qvadrat Dennis Dalin Stadion Allé 19 9881 Bindslev 30989804 info@qvadrat.dk

 

 

Header              facebook